logo-samandehi

قرص اولیوین

تولید کننده: باریج اسانس
کد محصول: oli-tb96
موجودی: 3
قیمت: 18,900تومان
تعداد:  

قرص اولیوین

ساخت ایران

وزن : 250 میلی گرم

موارد مصرف :

تقویت قلب و عروق 
درمان کمکی در هایپرتانسیون و هایپرکلسترولمی 
مدر
پیشگیری از تصلب شرائین

شرایط نگهداری :

در درمای اتاق و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

روش مصرف :

روزی 3 تا 5 قرص منقسم در 2 تا 3 نوبت همراه با مقداری مایعات میل شود.

توضیحات :

بیماریهای قلبی عروقی هنوز هم علل عمده ناتوانی و مرگ و میر در کشورهای صنعتی هستند و هایپرتانسسیون یکی از فاکتورهای خطر اصلی محسوب میشود. در جنوب اروپا از برگ های زیتون به عنوان یک درمان بومی برای هایپرتانسیون استفاده میشود. اولئوروپین(oleuropein) یک ترکیب فنلی است که از برگ زیتون استخراج میشود و در in vitro و in vivo دارای اثرات آنتی اکسیدان قابل توجه بوده است. همچنین مشخص شده که پلی فنولهای زیتون زیست دستیابی(bioavailability) خوبی دارند که با اثر آنتی اکسیدان آنها مطابقت دارد.
در رت ها، تجویز تری ترپنوئیدهای جدا شده از برگ زیتون به مدت 6 هفته با دوز60
mg/kg ، از پیشرفت هایپرتانسیون و اترواسکلروز شدید جلوگیری و مقاومت نسبت به انسولین را بهبود بخشیده است. علاوه بر این تری ترپنوئیدهای جدا شده از برگ زیتون به نام های oleanolic acid , ursolic acid , uvaol , methyl maslinate در تست میگوی آب شور (brine shrimp test) سمیت کمی نشان داده اند و بصورت وابسته به دوز اثر وازودپرسور و برادیکاردی سینوسی قابل توجهی داشته اند که این اثرات در مورد oleanolic acid و methyl maslinate برجسته تر است. این ترکیبات به عنوان آنتاگونیست های?-آدرنرژیک عمل کرده و اثر آدرنالین و ایزو پرنالین را بلوک می کنند. اثرات اثبات شده اینوتروپیک مثبت و دروموتروپیک نیز در مورد oleanolic acid و methyl maslinate مشخص تر بوده است. oleanolic acid و ursolic acid روی آریتمی های شیمیایی ناشی ازCaCl2 و آدرنالین و آریتمی هایischemia-reperfusion ، اثرات آنتی دیس ریتمیک نشان داده اند که با اثر پروپرانولول قابل مقایسه بوده و بیان کننده اثر آنتاگونیستی ?-آدرنرژیک است.
در بررسی اثر عصاره های مختلف 9 گیاه دارویی وازواکتیو در برابر انقباضات نوارهای آئورت ناشی از دپولاریزاسیون
K+؛ عصاره زیتون اثر آشکاری داشته و مقایسه بین انقباضات ناشی از K+ و نور اپی نفرین نشان داد که برگ زیتون آنتاگونیست Ca++ می باشد.
بر اساس تحقیقات انجام شده، عصاره برگ زیتون موجب وازودیلاتاسیون، برادیکاردی و اینوتروپی منفی و احتمالاً تاخیر در هدایت دهلیزی بطنی در قلب جدا شده خرگوش میشود. همچنین عصاره برگ زیتون موجب کاهش وابسته به انقباض در فشار سیستولیک بطن چپ شده است. محققین نتیجه گرفته اند که عصاره برگ زیتون بصورت مستقیم و قابل برگشت کانال های کلسیم نوع
L را سرکوب می کند. در رت، عصاره برگ زیتون(EFLA®943) دارای اثرات ضد فشار خون بوده است. در یک مطالعه باز؛ دوقلوهای مونوزیگوت مبتلا به فشار خون مرزی بطور تصادفی به گروه های درمانی مختلف تقسیم شدند. هر گروه شامل 10 نفر بود. به شرکت کنندگان در مطالعه توصیه شد تا به مدت 8 هفته، روزانه مقدار 500 یا 1000 میلی گرم از این عصاره را به عنوان مکمل غذایی مصرف نمایند یا به شیوه زندگی مطلوب پایبند باشند. هر دو هفته؛ وزن بدن، ضربان قلب، فشار خون، قند و چربیهای خون اندازه گیری شد. بعد از 8 هفته، در گروه کنترل و در گروه مصرف کننده دوز کمتر عصاره، فشارخون متوسط نسبت به ابتدای مطالعه بدون تغییر باقی ماند اما کاهش قابل توجه فشارخون در گروه مصرف کننده دوز بیشتر عصاره وجود داشت. کاهش قابل توجه فشار خون بر اساس دوز داده شده مشاهده گردید. در مقایسه با گروه کنترل، در گروه مصرف کننده 500 میلی گرم عصاره تفاوت فشار متوسط سیستولیک کمتر یا مساوی 6 میلی متر جیوه بود. این تفاوت در گروه مصرف کننده 1000 میلی گرم عصاره کمتر یا مساوی 13 میلی متر جیوه بود. تفاوت فشار خون دیاستولیک کمتر یا مساوی 5 میلی متر جیوه گزارش شد. در هر دو گروه درمانی، میزان کلسترول کاهش قابل توجهی داشت. از نظرLDL ؛ تفاوت بین دوقلوها در دو گروه درمانی، وابسته به دوز و از نظر آماری قابل توجه بود. این مطالعه اثرات عصاره برگ زیتون در کاهش فشار خون و کلسترول را اثبات نمود.
در بررسی اثر دوز های مختلف عصاره آبی لیوفیلیزه برگ زیتون روی فعالیت تیروئید رت؛ این عصاره مستقل از هیپوفیز روی تیروئید اثر محرک داشته است. این تاثیر ممکن است اثر هایپولیپیدمیک برگ زیتون را توضیح دهد زیرا میزان چربی های سرم از جمله کلسترول با افزایش میزان هورمونهای تیروئید در حال گردش، کاهش می یابد. همچنین با توجه به اینکه با افزایش فعالیت تیروئید، قند خون کاهش می یابد موید اثر هایپوگلایسمیک برگ زیتون می باشد.
در بررسی روی رت های سالم و رت های دیابتی شده بوسیله استرپتوزوسین؛ تجویز خوراکی عصاره برگ زیتون با دوزهای 0.1 ، 0.25 و 0.5گرم بر کیلوگرم وزن بدن حیوان به مدت 14 روز؛ قند خون، کلسترول تام، تری گلیسیرید، اوره، اسید اوریک، کراتینین،
AST، ALT را بطور قابل توجهی کاهش اما انسولین سرم را فقط در رت های دیابتی افزایش داد(. همچنین در مقایسه با گلی بن کلامید(600 ?g/kg)، اثر ضد دیابت عصاره برگ زیتون موثرتر از گلی بن کلامید بود.

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد           خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:وبسایت اناردارو حق پیگیری و قانونی کاربران خاطی و ناقض قوانین وب سایت را برای خود محفوظ می داند . طراحی و اجرا توسط | Roxanweb.com ©